GPS – jak użyć do lokalizacji samochodów w firmie

#2017-01-30 21:02:59 

patrycjusz

Użytkownik

Czytałem w jednym z czasopism że można dziś stosunkowo prosto zbudować system lokalizacji aut z floty na bazie technologii GPS. Brzmi to dla mnie bardzo kusząco i chciałbym takie rozwiązanie w swojej firmie wprowadzić. Gromadzę teraz wszelkie istotne informacje. Może posiadacie jakieś doświadczenia i rady dla mnie jak w ogóle zacząć?
#2017-01-30 22:50:04 

Fuzja

Użytkownik

Wydaje się że na własną rękę to za wiele nie zdziałasz, są specjalne firmy które się zajmują takimi rzeczami. To po prostu taka usługa z której można skorzystać.
#2017-01-31 01:33:55 

kinder

Użytkownik

Rację ma koleżanka. Jasne, teoretycznie możesz taki system sam budować ale to zda egzamin jak maksymalnie 3-4 auta we flocie. Potem to już robi się zbyt skomplikowane i lepiej powierzyć temat specjalistom. A z tym kłopotu nie będzie bo jest ich wielu.
#2017-01-31 03:00:07 

klikers

Użytkownik

Ze swojej strony polecam Ci ekipę Globtrak. Według mnie znają się na rzeczy. Robili monitoring pojazdów u mnie i jestem zadowolony z efektów. Są dość elastyczni więc powinniście dojść do porozumienia.
#2017-01-31 04:15:20 

Dobra

Użytkownik

Pracuję w firmie transportowej i mamy takie rozwiązanie. Bardzo przydatne, jest znacznie lepsza kontrola nad pracą dostawców a oni też zachowują się rzetelniej, są bardziej zdyscyplinowani. Nikt tego nie traktuje jako brak zaufania tylko jak coś oczywistego.
#2017-01-31 04:31:20 

WSercu

Użytkownik

No nie jestem pewna czy ludzie tak to akceptują. Ja bym jednak miała trochę poczucie że ktoś mi nie ufa i chce celowo patrzeć mi na ręce. Także chyba nie do końca służy to budowaniu dobrych relacji w zespole.
#2017-01-31 06:14:28 

zoidberg

Użytkownik

Ej ale takie rzeczy jak monitoring GPS czy kontrola paliwa nie wzięły się z niczego. To głównie reakcja na nadużycia i nieuczciwe działania. Dziś się to wprowadza profilaktycznie i naprawdę nikt tym zaskoczony nie jest.
#2017-01-31 09:05:14 

Inferno

Użytkownik

Też myślę że bulwers nie jest zasadny. GPS daje kupę fajnych opcji, to są tylko niektóre z nich. Jeśli firmie to pomoże to nie widzę problemu. Każdy pracownik powinien rozumieć że szef chce mieć pewność że zadania są wykonywane rzetelnie. Ostatecznie jak komuś to uwłacza może zrezygnować, prawda?
DODAJ ODPOWIEDŹ