Rzeczowa strona o tematyce ochrona danych, polecacie jakąś?

#2017-03-30 23:06:00 

Dobra

Użytkownik

Z racji zawodu muszę być na bieżąco z kwestiami związanymi z ochroną danych. Nie ma niestety zbyt dużych możliwości jeśli chodzi o znalezienie potrzebnej wiedzy w „jednym miejscu”. Dlatego może ktoś kojarzy najlepiej serwis w necie gdzie byłyby omówienia wyroków sądów związanych z ODO plus jakieś branżowe odniesienia? Byłabym wdzięczna za sugestię.
#2017-03-30 23:48:42 

PanAlbert

Użytkownik

Sporo jest wiadomości ale niestety wszystko mocno rozproszone. Też jakiś czas temu szukałem jednego dobrego źródła i póki co nie trafiłem na nie. Wygląda na to że trzeba szukać dalej albo jednak czerpać wiedzę z różnych miejsc.
#2017-03-31 01:51:38 

kinder

Użytkownik

Sądzę że szukacie czegoś takiego jak tutaj: https://odoserwis.pl/p/237/decyzje-i-orzeczenia. Znajdują się tu zarówno decyzje GIODO jak też orzeczenia sądowe dot. danych osobowych i tym podobnych kwestii. Ogólnie rzecz biorąc sporo tego. Cała baza wiedzy wygląda na naprawdę solidną i zasobną w treści.
#2017-03-31 03:22:23 

Fuzja

Użytkownik

Super, też muszę sobie tę stronę przejrzeć. Czasami trzeba coś na szybko się dowiedzieć co ma związek z ochroną danych i robi się problem bo w samym internecie opracowań jest cała masa – część niestety wzajemnie się wyklucza.
#2017-03-31 04:39:32 

Inferno

Użytkownik

Hm, takich typowo branżowych odniesień do tematu danych osobowych też tam trochę jest: https://odoserwis.pl/p/119/ksiegowosc-i-rachunkowosc. Naprawdę ok to wygląda, bardzo przejrzysty portal i skupiają się na konkretach zamiast skakać po tematach. Mnie też interesuje ochrona danych osobowych biuro rachunkowe jakie prowadzę przetwarza ich coraz więcej.
#2017-03-31 05:05:06 

zoidberg

Użytkownik

Co byśmy zrobili, gdyby nie internet? Bylibyśmy w totalnym lesie bo tak naprawdę jedynie tam mamy wszystkie tematy w jednym miejscu. Kapitalne są czasy pod tym względem.
#2017-03-31 07:58:07 

baletnica

Użytkownik

Z jednej strony kapitalne czasy i super internet ale z drugiej jest tam masa informacji nie mających wiele wspólnego z rzetelną wiedzą. I nie tylko o dane osobowe chodzi.
#2017-03-31 10:03:52 

Motor

Użytkownik

Prawda jest taka że wiedza o ochronie danych przydaje się w gruncie rzeczy każdemu obywatelowi – chociażby po to żeby wiedział czego się domagać w określonych sytuacjach. Im więcej ludzi odwiedzi takie strony tym lepiej.
#2017-03-31 10:30:35 

Fuzja

Użytkownik

Przejrzałem serwis póki co pobieżnie ale robi pozytywne wrażenie. Muszę się zagłębić i poszukać czegoś istotnego dla mnie.
DODAJ ODPOWIEDŹ