Znacie jakiś dobry tartak w lubiskiem?

#2017-06-01 01:23:25 

patrycjusz

Użytkownik

Witajcie! Prowadzę niewielki zakład stolarski. Generalnie ciesielka zawsze była moją pasją, a ponadto… to rodzinny biznes :) (jeszcze dziadek był stolarzem przed wojną) i mam nadzieję zarazić tym swojego syna.. no ale do sedna! Ostatnio tartak, w którym brałem drewno zwiększył stawki za tarcicę i to dosyć mocno. Przejrzałem ceny jescze w innych tartakach i okazuje się, że to chyba jakiś ogólny trend. Mam jednak nadzieję, że się mylę i Wy, drodzy forumowicze, będziecie w stanie mnie z tego błędu wyprowadzic :) To jak? Znacie jakiś dobry tartak w Lubuskiem? Czy jestem skazany na wyższe ceny?
#2017-06-01 04:12:47 

kinder

Użytkownik

Ceny drewna zwyżkują? A to dziwne, bo przy obecnej wycince powinno być w sumie tyle surowca na rynku, że powinny spadać.
#2017-06-01 05:07:35 

klikers

Użytkownik

A może właśnie dlatego rosną, bo chcą sobie więcej zarobić? Ciężko powiedzieć. A jakie drewno Cię interesuje?
#2017-06-01 06:36:49 

patrycjusz

Użytkownik

Zarówno iglaki, jak i liściaste. Buczyna byłaby wskazana i sośnina, no ale nie będę wybrzydzać, jeśli podacie namiar do tartaku, gdzie są inne gatunki drzewa.
#2017-06-01 06:58:20 

zoidberg

Użytkownik

Po pierwsze to gratuluję już wieloletniej tradycji rodzinnej :) To musi być fajna sprawa (u nas każde co innego robiło…). Ja właśnie zająłem się stolarką, także budowlaną. Co mogę polecić, to żebyś zajrzał na stronę http://www.tartakrybojady.pl/, za którą się właśnie kryje dobry tartak z województwa lubuskiego. Ja najczęściej biorę stamtąd drewno, a nawet chyba zawsze (raz, czy dwa razy mi się zdarzyły odstępstwa). Mają właśnie buczynę, a z iglaków mają modrzewie, świerki i sosny.
#2017-06-01 08:25:07 

patrycjusz

Użytkownik

O no i pięknie :) A słuchaj… ja trochę w internetach niekumaty jestem… gdzie znajdę ofertę tarcicy iglastej u nich?
#2017-06-01 09:44:18 

zoidberg

Użytkownik

rzeczywiście mało kumaty jesteś w tematyce internetu, bo jak byk masz zakładkę „Oferta” i tam się rozwija lista, gdzie masz odnośnik do tarcicy iglastej. No ale dość wymądrzania się. Wejdź po prostu pod adres http://www.tartakrybojady.pl/oferta/tarcica-iglasta/, gdzie masz opisaną dokładnie ich ofertę dotyczącą iglaków.
#2017-06-01 10:05:47 

patrycjusz

Użytkownik

Świetnie! A jak z cenami? Bo nic nie piszą na ten temat na stronie…
#2017-06-01 10:32:24 

zoidberg

Użytkownik

Generalnie, jak się orientowałem na rynku, to widzę, że oni mają zdecydowanie najlepszą ofertę. Zresztą przedzwoń, dowiesz się wszystkiego, co Cię nurtuje.
#2017-06-01 10:48:16 

patrycjusz

Użytkownik

Rzeczywiście tak będzie najlepiej. Dzięki za pomoc!
DODAJ ODPOWIEDŹ