Czy kupno auta w salonie marki Renault jest opłacalne?

#2019-09-11 17:58:07 

zoidberg

Użytkownik

Siema! Mam pytanie, jak w temacie. Czy nowe samochody to w ogóle opłaca się kupować czy lepiej celować w coś, co ma już kilka lat?
#2019-09-11 19:38:05 

PanAlbert

Użytkownik

To zależy co masz na myśli pod kątem opłacalności. Z punktu widzenia finansów to się nie opłaca ;P Auto szybko traci na wartości i już 2-letnie kupisz naprawdę dużo taniej. Z drugiej strony używane tańsze, ale to zawsze używane. Nie wiesz, jak było eksploatowane, czy nic się nie działo. Wiesz, jak wygląda rynek samochodów używanych w naszym kraju…
#2019-09-11 20:25:46 

KristoMonte

Użytkownik

Ogólnie kupowanie w jakimś komisie, szczególnie sprowadzonego, to faktycznie mega ryzyko. Ale już w ASO według mnie warto sobie auto kupić, takie używane. Są zawsze z polskiej dystrybucji, najczęściej serwisowane wcześniej przez samego sprzedawcę i z pewną historią. Ja w salonie renaulta kupiłem jakiś czas temu 4-letnią megankę i naprawdę świetne auto. Cena była dobra, wszystko sprawdzone, serwisowane na czas. Nie mam z nią żadnych problemów.
#2019-09-11 21:58:31 

zoidberg

Użytkownik

Właśnie, nad tym używanym z ASO to też myślałem. Możecie mi powiedzieć, skąd te salony w ogóle mają te auta?
#2019-09-11 22:11:44 

PanAlbert

Użytkownik

Jak skąd? Przecież jak idziesz do dealera po nowy wóz, to jest opcja zostawienia starego auta w rozliczeniu. Ogólnie ASO raczej nie przyjmuje „nie swoich” samochodów, w sensie takich, które nie były tam konkretnie kupione. W efekcie faktycznie masz wozy ze znaną historią i serwisowane tam, gdzie kupujesz. Musisz tylko mieć świadomość, że to zawsze będzie trochę wyższa cena/
#2019-09-11 23:40:50 

zoidberg

Użytkownik

Tak, to już zauważyłem, że jest drożej. Nie wiedziałem po prostu, że można zostawiać auta w rozliczeniu, tak jak w komisach ;) W sumie jeszcze biorę pod uwagę toyotę. Wiecie może, gdzie w Wielkopolsce są jakieś solidne punkty?
#2019-09-11 23:58:00 

KaliMali

Użytkownik

Kiedy mnie był potrzebny dobry salon Toyota w Poznaniu, to skorzystałem z tej listy https://dealerzyaut.pl/salon-toyota/poznan i uważam, że warto. Masz tam zebrane dane najlepszych, zaufanych sprzedawców. Mają naprawdę dobre warunki finansowania zakupu aut i oferują sporo rabatów przy zakupie.
DODAJ ODPOWIEDŹ